Xperia Z

Sony Bombayı Patlattı

Xperia Z

Xperia Z

Canan DURMAZER

Sony En İnce Tablet İle  Bombayı Patlattı

Dünyanın en ince tableti üzerinde  çalışan Sony, Xperia Z’yi Barselona’da halen devam etmekte olan dünya mobil kongresinde ürünlerini tanıttı.

Kongre başlamadan Samsung, dünyanın ilk 8 inç’lik tableti olan Galaxy Note 8’i tanıttı. bu Tanıtımın hemen ardından Sony bombayı patlattı ve üzerinde çalışmış olduğu Xperia Z tabletini tanıttı. bu tablete ilgi büyük oldu. Sony, en ince tablet modeli ile tablet pazarına bir hareketlilik getireceğini göstermiş oldu. Xperia Z tablet, 10.1 inç’lik ekrana sahip ve 1920×1200 piksel ekran çözünürlük özelliğindedir. Ayrıca Android 4.1 Jelly Bean işletim sistemi ile çalışmaktadır.

Sony‘nin tableti 1.5 GHz dört çekirdek işlemciden güç almaktadır. 8 megapiksel dahili kameraya sahiptir. tabletin ön tarafında da 2 mpx dahili kamera bulunmaktadır. Xperia Z tablet 495 gr ağırlığındadır. bu ağırlık onu en hafif tablet yaparak piyasadaki yerini ilk sıralara taşımaktadır. tabletin kalınlığı ise 6.9 mm’dır. WiFi/4G seçenekleri de tabletin diğer özelliklerindendir. 16 Gb ve 32 Gb dahili hafızaya sahip olmak üzere iki farklı alternatifi vardır.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.