Teknolojinin Gözbebeği İnternet

Teknolojinin Gözbebeği İnternet

İnternetin kökeni 1960’lı yıllarda Amerika Birleşik Devletleri’nin hataya dayanıklı, sağlam bir yapıyı meydana getirmek istemesi ile ortaya çıkmıştır. 1990’lı yıllarda internet insan hayatında uluslar arası bir ağ haline gelmeye başlamıştır.

Teknolojinin Gözbebeği İnternet

İnternet insanların günlük hayatında olmazsa olmaz konumunda bir hal almaya başlamıştır. Bu konuda örnek verecek olursak, internet haberciliği önemli örneklerden biridir. İnsanlar her türlü gazeteyi ve haberi çeşitli internet siteleri aracılığı ile kolaylıkla takip edebiliyorlar. Tek yapmanız gereken şey aradığınız ve öğrenmek istediğiniz şeyin ne olduğuna karar vermekten başka bir şey değil, sonrası teknoloji ile birlikte parmaklarınızın hizmetine sunulmaktadır.

İnternet haberciliği hakkında bilgi vermek gerekir ise; internet haberciliği, yalnızca internet bağlantısı üzerinden kaliteli ve pratik şekilde haber yayını yapılması anlamına gelen bir terimdir. İnternet haberciliği ile gazetecilik her ne kadar aynı paydada buluşuyor olsalar da işlev olarak birbirinden biraz farklıdır. Gazetecilik basılı şekilde okuyucuya ulaşırken, internet haberciliği görsellik ve ulaşılabilirlik açısından daha zengin olan teknolojik cihazlar ile okuyucuya aktarılır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.