Windows 7’ye müjde var!

Windows 7, Windows 8 çıktığından beri sabırsızlıkla beklediği müjdeyi sonunda aldı! İndirin!

windows 8 ile beraber sunulan Internet Explorer 10, sonunda windows 7’ye de geldi. windows 7 için yayınlanan IE10’un final sürümü, şu andan itibaren isteğe bağlı güncelleme olarak veya direkt olarak indirilerek sisteme kurulabiliyor.

windows 7 için sunulan Internet Explorer 10, windows 8’dekinin hemen hemen aynısı. Yani tarayıcı, Pointer Events dokunmatik API’sı ve Direct2D, DirectWrite donanımsal hızlandırması gibi işlevlere de sahip. Çok tartışılan “beni izleme” özelliği de Internet Explorer 10’da varsayılan olarak açık geliyor.

windows 7 ve windows 8’deki IE10’lar arasındaki en önemli fark, windows 8’deki tarayıcının Adobe Flash’a gömülü olarak sahip olması. windows 7’deki IE10 ise IE9 gibi bir ActiveX eklentisi yoluyla Flash içeriklerini oynatıyor. Dolayısıyla Flash güncellemeleri, windows 7’de Adobe’un güncelleyicisi ile alınmaya devam edecek.

Microsoft, windows 7 için sunduğu IE10 güncellemesini ilerleyen aylarda “önemli” olarak sınıflandırarak, onu mümkün olduğu kadar çok kullanıcıya otomatik olarak dağıtmaya çalışacak. Bu arada windows 7’de IE10’un önizleme sürümünü kullananlar, bu final sürümünü “önemli” güncelleme olarak alacaklar – yani tarayıcı sessiz ve otomatik olarak son sürüme güncellenecek.

Internet Explorer 10’un sistem gereksinimleri, indirme bağlantısı ve IE10’a geçmeyenler için gerekli araç, haberimizin sonraki sayfasında.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.