Windows Phone 8 İçin Instagram Göründü

Portekiz’de bir mağazanın camındaki Lumia 620’nin ekranındaki Instagram logosu, Windows Phone için Instagram söylentilerine yol açtı.

Emre Çetinkaya – – Mobil platformun en gözde fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram’ın gidişatı Android platformuna gelişiyle bir hayli değişmişti. O günden beri hızını arttırarak yoluna devam eden Instagram’ın bir süredir Windows Phone 8 platformun için de geleceği tartışılıyordu. Bu dedikodular ise geçtiğimiz gün Portekiz’de bir elektronik mağazanın camındaki Lumia 620’nin ekranındaki Instagram logosu ile alevlenmiş oldu.

Öte yandan BlackBerry’nin yeni işletim sistemi BB10’a Instagram’ın gelmeyeceğinin açıklanmasının ardından bu olayın ortaya çıkması, Microsoft’un BlackBerry’e karşı böyle bir atak yapabileceği söylentilerini de ortaya çıkardı.

Geçtiğimiz günlerde aylık aktif 100 milyon kullanıcıya sahip olduğunu açıklayan Instagram’ın Windows Phone 8 platformuna gelmesi WP8’e rakip olarak görülen BB10 karşısında bir adım öne geçireceği de kesin. Şu an için konu ile alakalı resmi bir açıklama gelmese de önümüzdeki günlerde Microsoft’un olayın doğu ya da yanlış olması ile alakalı bir açıklama yapması bekleniyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.