wordpress-eklentileri

WordPress eklentileri nasıl kurulur

wordpress-eklentileriWordPress, dünyanın en çok kullandığı web site alt yapılarından birisidir. Aynı zamanda sağlamış olduğu blog sistemi ile de sektörün en iyilerindendir. Ücretsiz olan bu açık kaynaklı kodlardan oluşan alt yapı profesyonel kişiler tarafından hazırlanmıştır ve devamlı olarak güncellenerek güvenilirliği de artırılıyor. Yapılan araştırmalara göre günümüzde WordPress dünyanın en iyi 100 bin sitesinin %20’sinde kullanılan bir alt yapıdır.

Son derece güvenilir olan bu alt yapının panel bölümü de oldukça kolay ve kullanışlıdır. WordPress yaygın kullanımından dolayı bu sisteme uygun birçok tema ve eklenti geliştirilmiştir. Eklenti, herhangi bir durumu ve ya sistemin otomasyonunu sağlamak ya da daha kolay işlemesini sağlamak için kodlarla destek oluşturmaktır. Farklı kişiler tarafından yazılan eklentiler birçok işinizi basitleştirir.

WordPress Eklentileri

Plugin olarak da bilinen eklentiler, WordPress’in yardımcı aktörleridir. Eklentileri FTP aracılığı ile ya da paneldeki eklenti yükleme bölümünden yapabilirsiniz. Eklentinin kurulumu için öncelikle WordPress menüsünden EKLENTİLER kategorisini seçiyoruz. Kategori seçimini yaptıktan sonra yeni ekle butonuna basarak kurmak istediğimiz eklentiyi aratacağımız sayfaya geçebiliriz.

Ara bölümünden kurmak istediğiniz eklentinin ismini ya da anahtar kelimesini yazarak aratabilirsiniz. Sonrasında bulduğunuz eklentiyi seçin ve “Şimdi Kur” dedikten sonra kurulumunu bekleyin. Sizden FTP bilgilerinizi isteyecektir. Onu doğru girdiğiniz takdir de eklenti başarı ile kurulur. Eklentiyi kurduktan sonra da eklentiler bölümünden eklentiyi güncellemeniz gerekmektedir.

WordPress eklentileri nasıl kurulur? Sorusuna cevap bulduysanız aşağıdaki eklentileri sizlerde deneyerek worpress alt yapınızı daha eğlenceli hale getirebilirsiniz.

Seo optimizasyonu için kullanabileceğiniz “All in seo pack” ya da “Wordpress Seo by Yoast” eklentileri olabilir. Spam yorumlarınızı engellemek için “Akismet” eklentisi kullanılan en popüler eklentidir. Daha iyi indexlenmek için “ Google XML Sitemaps” eklentisini kurabilirsiniz. Böylelikle alt yapınızı zenginleştirmiş olursunuz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.