Yeni Xbox’ta Online Bağlantı Zorunluluğu, Oyuncuları Üzebilir

Ekonomik oyun fikri tarihe karışıyor olmasın sakın?

Mahmut Saral – – Yeni konsollara dair söylentilerin ardı arkası kesilmiyor. Sony kanadından en azından yakın zamanda bir açıklama gelecek. 20 Şubat, Playstation’ın geleceği olarak adlandırılan bir tarih. Microsoft cephesine baktığımızda ise, yakınlarda bir duyuru yok. En azından firmadan bir tarih verilmedi.

Yeni söylentilere göre, sıradaki Xbox konsolunda online bağlantı zorunluluğu getirilebilirmiş. Yeni dediğimize bakmayın, aslında daha önce de bu tip haberler çıkmıştı, fakat farklı bir ağız tarafından tekrar gündeme getirilmiş bu konu.

Peki neden böyle bir şey yapmak istesin Microsoft? En basitinden korsan oyun faktörüne büyük bir darbe vurabilir böyle bir şey yaparsa. Ayrıca ikinci el oyun piyasası da tarihe karışabilir. Bir kişi tarafından kullanılan oyun key’i, ikinci bir oyuncuda işe yaramayacağından, herkesin kendi oyununu alması gerekir ve bu da kazanılacak yeni paralar anlamına gelir.

Analistler, önümüzdeki Haziran ayında düzenlenecek E3 fuarında yeni Xbox’ın ve Sony’nin yeni Playstation’ının görünmesini bekliyor. Daha önce Xbox’a dair yayınlanan söylenti bilgiler için buraya tıklayabilirsiniz.

Mahmut Saral – Teknokulis : http: //www.teknokulis.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.