partner

Youtube Partnerlik Nedir?

Merhaba arkadaşlar, bugün sizlere youtube partnerlik hakkında bazı bilgiler aktarıcam.

Öncelikle youtube partnerlik ve youtube monetize farklı kavramlardır.Karyotip.com adresinde Youtube’dan Nasıl Para Kazanılır? şeklinde bir konu açmıştım fakat bazı arkadaşlar bunu partnerlik olarak anlamış alakası yoktur.Partnerlik youtube tarafından başvuru sonucu verilen bir olaydır.

Youtube partneri olmak kolay değildir.Yaptığınız videoların kesinlikle kendinize ait olması gerekiyor.Monetize olayındaki gibi oradan buradan videoları alıp düzenlemek olmaz.

Youtube partnerliğinin ne gibi ayrıcalıkları var?

Partnerlik 3 tiptir  aşamaları vardır.Partner olan kişiler videolarına +18 olmamak şartıyla istediği thumbnail koyabilirler.

 

 

youtube partner

youtube partner

Yukarıda da gördüğünüz gibi SenininternetinHD kanalı videolara istediği resmi koymuş.Thumbnail diyoruz bu olaya 🙂

Partner olan kişiler izlenme sayısına bağlı olarak kazanırlar.1000 izlenme $ 1 ve videolarına reklam koyabilirler.

 

Bir diğer özellik kullanıcı adı yazan yere banner koyabilirler.

Youtube Partneri Olabilir miyim?

Türkiye’de şuan aktif değil lokasyon değiştirseniz bile olamazsınız.Amerika Fransa gibi ülkelerde yaşıyorsanız başvuru yapabilirsiniz.Bunun için form doldurmalısınız.

YouTube Partner Program sayfasından başvuru formuna ulaşabilirsiniz.

 

Kafanıza takılan soruları konu altından belirtebilirsiniz,en kısa zamanda dönüş yaparım.

 

Youtube Partnerlik Nedir?” üzerine 15 düşünce

 1. Sefa

  “Your account is not eligible for monetization due to possible risk of generating invalid activity.” adlı hatayı veriyor büyük ihtimale aynı hesaba bağlı banlı adsense hesabı yüzünden ve o youtube kanalının eposta değiştiremiyorum nereye başvurabilirim nasıl bir çözüm yolu var veya nereyle irtibat kurarsam sorun çözüm bulabilirim ? şimdiden teşekkürler 🙂

  Cevapla
 2. Furkan Akın

  benim youtube hesabım var. 1625 abonesi ve 202 bin izlenmesi var. youtube partnerlik başvurusunda bulunamıyorum. ülkeniz uygun değil yazıyor . IOVMedia adlı kanal olan bir kişi var. onun sitesinden apply for partnership forum dolduruluyor. ve bazıları partner oluyor onun sayesinde.

  Cevapla
  1. TuRan

   Youtube partnerlik başvurusunda bulunmanız için Usa,Fransa gibi ülkelerde yaşamanız gerekiyor.Lokasyonunuzu değiştirseniz bile işe yaramaz..

   Cevapla
 3. Onur

  Yurtdışından bir arkadaş, tanıdık vs.’ye hesap açtırılarak bu işlem gerçekleştirilebilir mi ?

  Cevapla
 4. Ersin

  S.a ben yurt disinda bulunuyorum ve videolarimda kendime ait nasil Youtube Partneri olabilirim suan kanalim monetize halinde, basvuru formuna nasil ulasabilirim?

  Cevapla
 5. sddasda

  hayır kanalımın ülkesi abd hem bir şey soracam bunu tam partnerlik için mi yapacam bazı insalar social blade falan diye ben tam partnerlik için başvurmak istiyorum.

  Cevapla
  1. TuRan

   Her önüne gelen partner olamaz.Bu form tam partnerlik için zaten.Kanalınızın lokasyonunun abd olması bir şeyi değiştirmez.Türkiye ip adresi ile formu dolduramazsınız.

   Cevapla
 6. sddasda

  ben şuan monetize oldum tam partner olmak için ben mi form doldurucam yoksa youtube bir süre sonramı bana ulaşacak

  Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.